Poslední květnová sobota patřila v Příbrami vrcholovému triatlonu. V sobotu 30. května 2026 se zde uskutečnilo Mistrovství České republiky ve sprint triatlonu. Na startu nechyběli ani naši závodníci, kteří v silné konkurenci vybojovali skvělé výsledky a hned několik medailových pozic.
Program odstartoval úderem deváté hodiny ranní. V prvním závodě dne se na startovní čáru postavili Jan Žídek a Martin Hrádek. Na závodníky čekala náročná kombinace 400 metrů plavání, 18 kilometrů na kole a závěrečný čtyřkilometrový běh. Oba reprezentanti předvedli bojovné výkony. Jan Žídek dokončil závod ve své kategorii na skvělém pátém místě, Martin Hrádek protnul cílovou pásku jako osmý.
Krátce po poledni přišly na řadu starty mládežnických kategorií, kde naši mladí talenti doslova zářili. Stříbrný double vybojovali Meda Žídková a Kryštof Langer, kteří ve svých závodech obsadili fantastická druhá místa. Na stupně vítězů je doprovodil také Vojtěch Plucar, který vybojoval bronzovou medaili. V silné konkurenci se neztratili ani další členové týmu – sedmá skončila Marie Altschulová, devátá Anna Altschulová, desátý Oliver Žídek, jedenáctý Mikuláš Ištvánik, patnáctá Karolína Trníková a sedmnáctá dokončila Michaela Stropková.
Tečku za vydařeným sportovním dnem napsal v pět hodin odpoledne Pavel Simandl. Jako náš poslední zástupce se postavil na nejdelší trať dne, která se skládala ze 750 metrů plavání, 20 kilometrů cyklistiky a 5 kilometrů běhu. V nabité konkurenci české triatlonové elity předvedl skvělý výkon a vybojoval cenné 13. místo.