V sobotu 15. června 2019 se nedaleko J. Hradce, v Malém Ratmírově uskutečnil triatlonový závod.
V rámci HEIZOMAT Jihočeského poháru v triatlonu ho pořádal TCV J. Hradec, který pro závodníky připravil trať na distancích 0,4 km plavání, 10 km silniční cyklistiky a 1,5 km běh. Na této trati soutěžilo celkem 47 závodníků od dorostu až po dospělé. V rámci hesla „Mládí vpřed“ se mladí závodníci z Konrad Tools team Honza Trutna a Triatlon team Tábor Robert Kostlán a Jiří Stuchlík rozhodli ovládnout tento závod systémem start cíl. Z vod Ratmírovského rybníku vylézali jako první, z cyklistické části taktéž přijeli pospolu. Na běhu se však Trutna utrhl a utekl Kostlánovi o téměř 30 vteřin. Celkově závod vyhrál Honza Trutna s krásným časem 27 minut 17 vteřin. Mezi ženami byla nejrychlejší Eliška Říhová za Triatlon team Tábor, za ní následovala další Eliška, tentokrát Korytarová závodící za ŠuTri Prachatice. Na třetím místě pak domácí Nikola Musilová.

Součástí sobotního programu bylo také Mistrovství jihočeského kraje v Aquatlonu mládeže. Na Start se také postavila nejmladší závodnice Terezka Kopecká (rok narození 2017), která ve své kategorii BD0 stala mistryní kraje. V rámci Mistrovství jihočeského kraje se představila celá řada nadějných závodníků naší budoucnosti, kteří byli k výborným výkonům podporováni skvělými diváky. Z řad TCV JH se v kategorii BC0 na 1. místě Matěj Slanina, na 2. místě Petr Kopecký, v kategorii BD0 Terezka Kopecká 1. místo. V kategorii BC1 na 3. místě Václav Fried, 7. místě Vojtěch Kopecký, BD1 5. místo Johannka Hošková. Izabela Bočková v kategorii BD2 obsadila 2. místo. Ve velmi obsazené kategorii BC3 jasně vyhrál Antonín Valda, na 6. místě Matyáš Jiruška, 8. místo Matěj Kolář a na 11. místě Jindřich Slanina. Mezi dívkami stejného věku zvítězila Eliška Jahodová, 4. místo obsadila Julie Tourková a 5. místo patřilo Lindě Tischlerové. Kategorie mladší žáků byla obsazena našimi závodníky, první místo patřilo Vojtěch Gröschlovi, za ním doběhli Kyrill Gončaruk, Petr Adam, Václav Gröschl, Cyril Blažek a poté na 7. místě Petr Vlček. Mladší žákyně Beáta Kučerová a Tina Lojková obsadily 2., respektive 3. místo. Obdobně tomu bylo u starších žákyň – Anežka Šimonová a Terezka Adamová.

Velký dík tedy patří nejen závodníkům, ale také fanouškům, a především sponzorům a dobrovolníkům, bez kterých by se závod nemohl uskutečnit.